با افزایش رتبه کلمات کلیدی خود توسط مخاطبان خود پیدا شوید. در اینجا 12 مرحله برای بهبود موقعیت نتایج جستجو وجود دارد.

This is an example caption

در حال حاضر، شخصی در حال جستجوی گوگل است تا محصول، خدمات یا راه حل جدیدی برای مشکل خود بیابد، چیزی که کسب و کار شما دارای صلاحیت منحصر به فردی برای ارائه آن است.

آیا آنها در نهایت در وب سایت شما قرار می گیرند و می بینند که دقیقاً چه چیزی را که به دنبال آن هستند دارید؟

اگر وب سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل نمایش داده نمی شود، متأسفانه احتمالاً جواب این نیست. این به چند دلیل است.

اولاً، گوگل با بیش از 85 درصد ترافیک جهانی و 270 میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد در ایالات متحده، بر بازار موتورهای جستجو تسلط دارد.

ثانیاً، 75٪ از کاربران اینترنت هرگز از صفحه اول نتایج فراتر نمی روند.

اکنون در نظر بگیرید که 34.36٪ از کل کلیک ها به نتیجه جستجوی شماره یک می رود و مشخص می شود که چرا بهینه سازی موتور جستجو (SEO) اینقدر مهم است.

اما، شما قبلاً این را می دانستید – به همین دلیل است که این مقاله را می خوانید.

احتمالاً متوجه شده اید که سئو یک ماراتن است، نه یک سرعت.

در تلاش بی پایان گوگل برای ارائه نتایج بهتر به پرسش های جستجوگران، الگوریتم آن هر سال هزاران بار به روز می شود.

و در حالی که برخی از این موارد بسیار جزئی هستند که اکثر مردم هرگز متوجه آنها نمی شوند، گوگل گهگاه به روز رسانی را ارائه می دهد که به طور قابل توجهی بر صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) تأثیر می گذارد.

یک متخصص سئو چه کاری باید انجام دهد؟

در گذشته، پاسخ این بود که کلمات کلیدی را در همه جای سایت خود مسدود کنید، با این ایده که بیشتر بهتر است. آن روزها رفته است.

الگوریتم گوگل پیچیدگی بیشتری پیدا کرده است، به این معنی که اکنون بهتر می تواند هدف پشت پرس و جوها را درک کند.

و این بدان معناست که به سایت‌هایی که پاسخ‌های بهتری به آن جست‌وجوها می‌دهند نسبت به آن‌هایی که فقط مملو از کلمات و عبارات مرتبط هستند، ارزش می‌دهد.

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما رتبه بالایی دارد، نمی توانید فقط بر آنچه که موتورهای جستجو به دنبال آن هستند تمرکز کنید.

همچنین باید تجربیات بازدیدکنندگان سایت خود را در نظر بگیرید. شما باید دیدگاهی جامع از ارزشی که وب سایت شما برای کاربران فراهم می کند داشته باشید، سپس محتوای خود را بهینه کنید تا نتایج مورد نیاز شما را به دست آورد.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به عوامل مختلف رتبه‌بندی بیندازیم و در مورد چگونگی استفاده مؤثرتر از کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک جستجو بحث کنیم.

  1. رتبه بندی خود را اندازه گیری کنید

اولین (و احتمالا واضح ترین) مکان برای شروع، اندازه گیری رتبه شما است.

بدون درک درستی از عملکرد کلیدواژه پایه خود، نمی‌دانید چقدر پیشرفت کرده‌اید و چقدر پیشرفت کرده‌اید.

من به شدت پیشنهاد می‌کنم همه این داده‌های کلیدی ارزشمند را صادر کنید و آن‌ها را برای مراجعات بعدی در فایل نگه دارید. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، به شما نشان می دهد که چقدر در سئو بهتر شده اید.

برخی از ما ممکن است راه سختی را یاد گرفته باشیم، اما هرگز نمی دانید که چه زمانی همه چیز با هر ابزاری تغییر می کند – چه نحوه گزارش داده ها، چه اطلاعاتی که به آنها دسترسی داریم و غیره.

داده های کلمه کلیدی را از کنسول جستجوی گوگل و ترافیک صفحه فرود (ارگانیک و کل) از Google Analytics صادر کنید.

تجزیه و تحلیل این داده ها به شما ایده خوبی می دهد:

با ارزش ترین کلمات کلیدی / صفحات فرود شما.
فوری ترین فرصت ها برای بهبود.
کلمات کلیدی/ صفحات فرود که عملکرد ضعیفی دارند.

روی بهبود کلمات کلیدی که در رتبه های پنجم تا پانزدهم قرار دارند (جایی که در پایین صفحه 1 یا بالای صفحه 2 در گوگل قرار دارید) تمرکز کنید.

رتبه بندی این اصطلاحات در بالای صفحه اول در Google آسان تر است، که به شما چند برد سریع برای به اشتراک گذاشتن با مشتری یا رئیس خود می دهد.

  1. کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار دهید

برای اطمینان از اینکه اهداف کلیدواژه شما با اهداف کلی کسب و کار همسو هستند و ارزش واقعی ارائه می دهند، مهم است که هم هدف جستجو در پشت آنها و هم دشواری رتبه بندی را درک کنید.

در حالی که اصطلاحات برای شما معنای خاصی دارند، ممکن است در گوگل معنای کاملا متفاوتی پیدا کنند و بالعکس.

دانستن هدف، خواه اطلاعاتی/آموزشی، تراکنشی یا ناوبری باشد، به شما کمک می کند تا بفهمید کاربران قیف فروش در کدام مرحله هستند.

انجام یک تجزیه و تحلیل کامل SERP ضروری است. به آنچه که در حال حاضر در نتایج جستجوی برتر برای اهداف کلیدواژه اصلی شما رتبه بندی شده است نگاه کنید، از جمله:

جستجوهای مرتبط
مردم هم می پرسند.
پیشنهادات تکمیل خودکار گوگل
سایر ویژگی های جستجوی پیشرفته